fot. policja.pl

40 godzin pracy społecznie użytecznej i obowiązek naprawienia szkody –  to kara dla nieuczciwego konsumenta, który w jednej z chojnickich restauracji zamówił obiad i napił się alkoholu, za co potem nie zapłacił. Mężczyzna został ujęty przez pracownicę restauracji i przekazany policjantom.

Wczoraj wieczorem (21.03.2013 r.) policjanci podjęli interwencję w jednej z chojnickich restauracji. Ze zgłoszenia wynikało, że pracownica lokalu ujęła nieuczciwego konsumenta. Funkcjonariusze ustalili, że dobrze im znany 23-letni chojniczanin zamówił obiad i alkohol. Gdy doszło do płacenia oznajmił, że musi wyjść po kolegę, który ureguluje za niego rachunek. Pracownica restauracji poprosiła mężczyznę, aby nie wychodził, tylko zadzwonił do przyjaciela. Ten próbował wówczas uciec. Kobieta szarpiąc się z nim uniemożliwiła mu opuszczenie lokalu.

fot. policja.pl
fot. policja.pl

Po sprawdzeniu w policyjnym systemie informatycznym okazało się, że wobec mężczyzny sąd wydał nakaz doprowadzenia do zakładu karnego. Ciąży na nim kara roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności. 23-latek spędził noc w policyjnym areszcie, a dzisiaj usłyszał dodatkowo zarzut oszustwa. Dobrowolnie poddał się karze ograniczenia wolności polegającej na wykonaniu 40 godzin pracy społecznie użytecznej i obowiązkowi naprawienia szkody. Niebawem zostanie doprowadzony do więzienia.

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.