fot. oficjalna strona Wojciecha Dziedzica

Filia nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku przy ul. Braci Gierymskich 1 zaprasza w podróż do Estonii 21 marca (czwartek) o godz. 17:00 na spotkanie z cyklu W drodze. Uczestnicy udadzą się w rowerową podróż po tym nadbałtyckim raju. Na wyprawę „Estonia – rowerem do krainy białych nocy” zabierze Państwa słupski podróżnik Wojciech Dziedzic. Wstęp wolny.

fot. oficjalna strona Wojciecha Dziedzica
fot. oficjalna strona Wojciecha Dziedzica

Wojciech Dziedzic jest związany z Klubem Turystki Rowerowej „Słupia” oraz Stowarzyszeniem Turystyki Rowerowej „Szprycha” w Słupsku. Podróżnik  nie rozstający się z aparatem fotograficznym i kamerą. Wędruje z rodziną, przyjaciółmi lub samotnie. Jego pasją jest żeglarstwo i motocyklowe podróże, ostatnio zdradzone na rzecz turystyki rowerowej. Rowerem przejechał wiele tras w Polsce i Europie. W 2011 roku były to: Luksemburg, Belgia, Francja i dwukrotnie Niemcy. Ubiegłego lata przejechał tam i z powrotem Litwę, Łotwę i Estonię rozkoszując się białymi nocami w Tallinie. Tegorocznym pierwszym wyjazdem zagranicznym będzie rajd rowerowy do Amsterdamu. Następny wyjazd, to może powtórnie Ukraina.

Z rowerem nie rozstaje się nawet zimą. W lutym, wśród śniegów, przemierzył poligon w Bornem Sulinowie. Swoje podróże małe i duże opisuje na stronie internetowej wagabunda.slupsk.pl
Jego motto:  Większą mi rozkoszą podróż, niż przybycie! (Leopold Staff).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.