Fot. UM w Słupsku

W Gdyni i Słupsku w 2011 r. wzrosną wydatki, ale i zadłużenie. Oba kaszubskie miasta przedstawiły projekty swoich budżetów.

Fot. UM w Słupsku


W Gdyni w 2011 roku zaplanowano 1,2 mld zł wydatków, a dochody miasta będą o 140 mln zł mniejsze.  Deficyt trzeba więc będzie pokryć kredytem bankowym. Władze  miasta podkreślają jednak, że wydatki będą o prawie 1,5% mniejsze niż przed rokiem, zaś sam budżet określają jako ambitny. Jak co roku najwięcej środków pochłoną wydatki oświatowe – 316 mln zł,  opieka społeczna – 106 mln zł. Najważniejsze są jednak inwestycje miasta:  za ponad 308 mln zł Gdynia rozbuduje m.in. Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, kupi  11 nowoczesnych autobusów i trolejbusów, poszerzy ul. Chwarznieńską i będzie kontynuować przebudowę dróg powiatowych.

Fot. UM w Gdyni: Prezydent Wojciech Szczurek

Prawie 501 milionów wyniosą wydatki Słupska w roku 2011, przy czym dochody miasta zaplanowano na 444 miliony złotych. Oznacza to 57- milionowy deficyt. Trzeba będzie go pokryć kolejnymi obligacjami i kredytami – emisja papierów wartościowych to kwota 42 i pół miliona, a kolejne 14,5 miliona to kredyty i pożyczki. W przyszłym roku miasto będzie musiało oddać 28 i pół miliona złotych. Jeśli Rada Miejska Wyrazi zgodę na zaciągniecie kolejnych kredytów, zadłużenie Słupska w przyszłym roku wzrośnie do 256 milionów złotych i będzie stanowiło 58 % zaplanowanych na przyszły rok dochodów. Największą słupską inwestycją na najbliższe lata jest budowa Aquaparku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.