Fot. GK

Kiedyś mury burzył  dziś na nowo je buduje – tak słowa byłego prezydenta Lecha Wałęsy obrażające homoseksualistów komentuje Janusz Palikot. Jeszcze ostrzejszy w wypowiedziach jest Robert Biedroń. Jego zdaniem Wałęsa mówiąc, że geje powinni „siedzieć w sejmie za murem” jawnie nawołuje do segregacji.

Fot. GK
Fot. GK

Czołowi działacze Ruchu Palikota przyjechali do Słupska na debatę o nowoczesnym państwie. Dyskusję na temat gospodarki, rynku pracy i tolerancji zdominowała jednak  mało tolerancyjna wypowiedź Lecha Wałęsy, dotycząca gejów i lesbijek. Zdaniem byłego prezydenta parlamentarzyści homoseksualiści powinni siedzieć w ostatnim rzędzie ław sejmowych lub nawet za murem. Jak łatwo przewidzieć wypowiedź wywołała prawdziwą burzę.

– Jeżeli były prezydent i laureat pokojowej Nagrody Nobla mówi takie rzeczy, to tym samym nawołuje do segregacji rasowej. Daje też przykład zwykłemu „Kowalskiemu” jak należy traktować homoseksualistów – mówi Robert Biedroń, poseł Ruchu Palikota.

Wypowiedź Lecha Wałęsy poruszyła nie tylko środowisko homoseksualistów.

– Do tej pory Lech Wałęsa zasłynął z tego, że burzył mury. Teraz zaczął je budować. Nie wiem jak mógł wypowiedzieć takie słowa? – mówi Janusz Palikot.

Podczas wizyty w Słupsku Robert Biedroń oficjalnie poprosił byłego prezydenta o spotkanie.

– Jeżeli Pan Prezydent porozmawia z takim gejem jak ja, to może zmieni zdaniem o homoseksualistach. Może przekona się, że nie powinienem siedzieć w ostatnim rzędzie lub za murem – dodaje Robert Biedroń.

Działacze Ruchu Palikota mają nadzieję, że po spotkaniu z parlamentarzystami homoseksualistami Lech Wałęsa zmieni swoje poglądy na temat  miejsca gejów i lesbijek w sejmie.

Tymczasem Ryszard Nowak z Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą złożył w gdańskiej prokuraturze doniesienie ws. ostatniej wypowiedzi Lecha Wałęsy o homoseksualistach.  Zarzuca on byłemu prezydentowi „propagowanie nienawiści do mniejszości seksualnej”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.