www.slupsk.pl

Ostatnimi czasy głośno słyszy się w Słupsku o ponownym referendum w celu odwołania dotychczasowego prezydenta miasta Macieja Kobylińskiego. Ostatnie referendum nie przyniosło oczekiwanego przez organizatorów efektu, czy nowe okaże się skuteczne o ile do niego dojdzie?

www.slupsk.pl
www.slupsk.pl

Przypomnijmy, że ostatnie referendum, które odbyło się w Słupsku 18 listopada 2012 roku okazało się nieskuteczne, a prezydent odetchnął z ulgą. Zawiodła frekwencja i słabe przygotowanie grupy inicjatywnej. Według oficjalnych wyników Miejskiej Komisji Wyborczej frekwencja w referendum wyniosła 16,5 procent. W praktyce oddano 12 488 głosów ważnych; w tym 11308 za odwołaniem prezydenta Słupska i 1180 przeciw jego odwołaniu.

Aby referendum dotyczące odwołania prezydenta Słupska było ważne, swój głos musiałoby oddać 15679 osób. Referendum w sprawie odwołania organu stanowiącego jednostki samorządu terytorialnego nie przeprowadza się przed upływem 10 miesięcy od dnia wyborów albo od dnia ostatniego referendum w tej sprawie. Czy przed wyborami samorządowymi, które odbędą się w 2014 roku, warto jest wydawać publiczne pieniądze na kolejne przeprowadzenie referendum.

Poseł na sejm RP i jednocześnie szef Platformy Obywatelskiej w Powiecie Słupskim Zbigniew Konwiński mówi, że PO zabierze głos w sprawie referendum, o ile pojawi się kolejna inicjatywa mieszkańców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.