fot. YouTube

„Dotyk pośredni” taki tytuł nosi najnowszy film, powstały przy zaangażowaniu Międzywydziałowego Naukowo-Artystycznego koła UG. Premiera odbędzie się 25 lutego w gdańskim kinie Neptun o godz. 20:00. Produkcję będzie można obejrzeć również na festiwalach i podczas przeglądów kina niezależnego.

fot. YouTube
fot. YouTube

Zdjęcia do filmu odbywały się w grudniu minionego roku. W swoim dziele, reżyser Maciej Wiktor opowiada o z pozoru bliskich sobie ludziach, którzy zatracili zdolność porozumiewania się. Ich relacje odbywają się za pośrednictwem mediów. Gdy te zaczynają szwankować, bohaterowie stają się bezradni.

„Dotyk pośredni” jest przykładem polskiego kina niezależnego, które przełamuje obowiązujące schematy. Projekt porusza problem technologii, która przejmuje od ludzi obowiązki związane z pamięcią, komunikacją czy nawet podejmowaniem decyzji. Jednak, pomimo że reżyser sygnalizuje ważkie problemy, to nie podąża utartą ścieżką poważnego i traumatycznego kina, a łącząc różne składniki, w tym i humor, przedstawia słodko – gorzką opowieść, zdolną przemówić do widzów na całym świecie.

W produkcję „Dotyku pośredniego” są zaangażowani między innymi: Piotr Kowalski, scenarzysta komiksowy, pracujący przy albumie „Pattern” oraz serii „Phantasmata”, a także młody norweski kompozytor i multiinstrumentalista Kristian Kilhus Lindstrøm. Montażem zajmie się Amadeusz Andrzejewski, absolwent PWSFTViT w Łodzi. W projekcie wzięli udział aktorzy: w rolach głównych Michał Zacharek i Anna Nowacka, oraz Piotr Srebrowski, Maciej Wizner, Mateusz Deskiewicz i Krzysztof Matuszewski. Film, wyprodukowany przez Zespół Filmowy PERYSKOP, powstaje przy wsparciu finansowym Miasta Gdańska, Uniwersytetu Gdańskiego oraz internautów.

[youtube_sc url=http://youtu.be/ezEFT7ppWfk]

Wcześniej w ramach projektów artystycznych MNAK-u powstał inny krótkometrażowy film zatytułowany „Substytut”. Ten obraz z kolei był wyświetlany na licznych festiwalach krajowych i zagranicznych, min. na WatchOut! w Macedonii, gdzie został uznany za najlepszy film krótkometrażowy. „Substytut” przedstawia historię ludzi, żyjących wedle logicznych i racjonalnych praw, ale przy ty nie będących w stanie wyjść poza okowy codzienności i przełamać błędnego kręgu.

Więcej informacji na: facebook.com/zfperyskop  lub www.zfperyskop.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.