fot. interia.pl

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcja słupskiej komendy miejskiej ujawnili wczoraj cztery osoby, które nielegalnie pobierały energię elektryczną. Teraz funkcjonariusze ustalać będą wysokość poniesionych przez zakład energetyczny strat. Kradzież prądu jest przestępstwem za które grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. interia.pl
fot. sxc.hu

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcja słupskiej komendy miejskiej sprawdzili wczoraj kilka budynków na terenie Słupska gdzie miało dochodzić do kradzieży prądu. Jak potwierdzili śledczy, w czterech przypadkach informacje okazały się prawdziwe i właściciele tych mieszkań pobierali prąd pominięciem liczników elektrycznych. Ujawnione na ścianach instalacje, montowane były prowizorycznie, dlatego też ze względów bezpieczeństwa na miejsce wezwano pracowników zakładu energetycznego, którzy potwierdzili także nielegalność tych łączy.

Teraz Policjanci ustalają jak długo trwał ten proceder. Straty spowodowane tymi kradzieżami, jak przypuszczają śledczy mogą wynieść nawet kilka tysięcy złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.