fot. mat. prasowe

7 lutego w Tłusty Czwartek jedna z cukierni na wejherowskim rynku po raz pierwszy łączy przyjemne z pożytecznym. Każdy kto kupi w najbliższy czwartek pączka wesprze fundację „Serce Dziecku” w Wejherowie.

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

„Super Pączki pomagają Dzieciom“, to akcja organizowana przez cukiernię Wenta, w ramach której będą zbierane pieniądze dla fundacji „Serce Dziecku“. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup aparatów słuchowych dla dzieci niesłyszących. Wystarczy kupić pączka w cukierni na Placu Jakuba Wejhera 5 w Wejherowie, aby przekazać 5% jego ceny na pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom. – Zdecydowana większość dzieci niepełnosprawnych z rejonu wejherowskiego to dzieci z ubytkami słuchu i dzieci niesłyszące. Bardzo ważną rolę w ich rozwoju odgrywa moment, w którym zaczynają nosić aparaty słuchowe.

Są one niezastąpione w lepszej orientacji w terenie, gdyż pomagają w wyłapywaniu dźwięków z otoczenia, które mogą sygnalizować np. potencjalne zagrożenie. Niestety nie każdego stać na zakup aparatu słuchowego dla swojego dziecka – informują organizatorzy akcji. Wybór jest szeroki, z pewnością każdy znajdzie choć jednego dla siebie: pączek z skórką pomarańczową, pączek paryski, pączek z budyniem, pączek z kajmakiem, pączek z adwokatem, pączek Rajski, pączek z śmietaną i adwokatem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.