Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski na kolędę kaszubską

02 października 2019r. | Drukuj

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie serdecznie zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim na kolędę kaszubską. Twórcy z całej Polski mogą zmierzyć się z tekstami wybitnego poety kaszubskiego, Jerzego Stachurskiego.

Komisja oceniająca, powołana przez Organizatora będzie brać pod uwagę wyłącznie utwory oryginalne, nigdzie wcześniej nie prezentowane, nie wykonywane publicznie i nie nagradzane na innych konkursach, zgłoszone przez ich autorów. Kompozytor może zgłosić do Konkursu maksymalnie 2 utwory. Oceniane będą kompozycje przeznaczone na głos z akompaniamentem (wystarczy opatrzyć linię melodyczną funkcjami harmonicznymi),  do tekstów wskazanych i udostępnionych przez Organizatora.

Termin nadsyłania prac upływa 31 grudnia 2019 roku. Przewidywana nagroda główna wyniesie 1000 zł brutto. Ogłoszenie wyników nastąpi 11 stycznia 2020 roku podczas I Pomorskiego Przeglądu Kolęd Kaszubskich im. Franciszka Okunia w Lęborku.

Regulamin oraz teksty dostępne na stronie muzeum >>

Wszelkie pytania związane z konkursem należy kierować do Działu Muzyki, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, tel. (58) 672 29-56, e-mail: [email protected]


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz