Fot. SOK

Do 8 marca w Restauracji Anna de Croy można oglądać wystawę  prac malarskich Gerarda Tredera, przygotowaną przez Słupski Ośrodek Kultury, Klub Plastyka im. Stefana Morawskiego oraz Stowarzyszenie Obszar Wrażliwości Artystycznej.

Fot. SOK
Fot. SOK

Gerard Treder – artysta związany od 30 lat z Klubem Plastyka im. Stefana Morawskiego, urodził się w 1953 roku w Węsiorach koło Gdańska w rodzinie o tradycjach kaszubskich. Po zdaniu matury pracował jako stoczniowiec z dyplomem mechanika i konstruktora okrętów. W 1975 roku przeniósł się do Słupska, wiążąc się zawodowo z Komendą Wojewódzką i Rejonową Straży Pożarnej. Od tego czasu Gerard Treder znany jest w Słupsku jako „malujący strażak” lub „malarz–ogniomistrz”.

Maluje głównie pejzaże, martwe natury ale także portrety i akty. Nieustannie poszukuje swoich indywidualnych środków wyrazu, wolnych od sztampy i kliszy, sięgających wprost do głębi człowieka. O swojej pracy mówi „… bywa, że cel jawi się na wyciągnięcie ręki, chwilę później pryska niczym bańka mydlana. I rozpoczynam na nowo poszukiwanie formuły artystycznego zapisu”.

Dewizą Autora jest – wychodzić naprzeciw odbiorcom swojej sztuki. Podczas wystawa konfrontacja osiągnięć autora z gustami i oczekiwaniami publiczności jest natychmiastowa, jest gorąca i owocna we wrażenia i komentarze. W ciągu 35 lat pracy artystycznej, Pan Gerard miał ponad 50 wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą. Jego prace znajdują się w kolekcjach rodzimych miłośników malarstwa ale trafiły także do odbiorców w Niemczech, Szwecji, Danii, Belgii, Holandii, Luxemburgu, USA, Kanadzie i Nowej Zelandii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.