Fot. regiomoto.pl

Od dnia 19 stycznia 2013 roku weszły w życie nowe przepisy w sprawie opłat i przeprowadzaniu egzaminów. Osoby ubiegające się o przystąpienie do egzaminu upoważniającego jazdę samochodem zapłacą więcej niż dotychczas i będą musieli poświęcić więcej czasu na naukę.

sxc.hu
sxc.hu

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, opłata za egzamin teoretyczny wzrosła z 22 do 30 złotych, natomiast praktyczny ze 112 złotych do 140. Powyższe stawki odnoszą się do kat. B, najpopularniejszej kategorii zdawanej przez najwięcej ludzi. Największym kłopotem okazuje się jednak sposób przeprowadzania egzaminów teoretycznych. By uzyskać prawo jazdy kategorii B, zamiast 18 pytań wylosowanych z puli 500 – jak dotąd – egzaminowany będzie odpowiadał na 32 pytania z puli 3 tys. pytań. Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu drogowego w Słupsku Zbigniew Wiczkowski dodaje, że nowe przepisy zwiększą autentyczną wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego i poprawią bezpieczeństwo na drogach.

1 KOMENTARZ

  1. Program – Nowe Testy Na Prawo Jazdy 2013. Wg zasad obowiązujących od 19.01.2013r. Identyczne jak w WORD. Losowe wybieranie pytań, zdjęcia i filmy poglądowe. Ściągnij i ćwicz. Do Pobrania tutaj: tnij.org/t9il

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.