Fot. GDDKiA

W sobotę (29.12.2012 r.) po godzinie 15-tej zostanie otwarty dla ruchu samochodowego węzeł Gdańsk Port położony w ciągu drogi ekspresowej S7 Południowej Obwodnicy Gdańska.

Stanie się to możliwe, dzięki oddaniu do ruchu fragmentu Trasy Sucharskiego, inwestycji prowadzonej przez miasto Gdańsk. Ma to duże znaczenie dla ruchu pojazdów ciężkich, ponieważ poprzez węzeł Gdańsk Port samochody ciężarowe będą mogły szybko i komfortowo przejechać z gdańskiego portu w kierunku autostrady A1 oraz dróg ekspresowych S6 i S7, a także dojechać do portu, jadąc z głębi kraju.

Fot. GDDKiA
Fot. GDDKiA

Południowa Obwodnica Miasta Gdańska to droga ekspresowa o długości  18 km. Na tym odcinku znalazło się 19 obiektów inżynierskich, w tym najdłuższa estakada w Polsce o długości 2780 m. Obwodnica ma 5 węzłów: Gdańsk Południe (Straszyn), Gdańsk Lipce, Gdańsk Port (Olszynka), Gdańsk Wschód (Przejazdowo), Żuławy Zachód (Koszwały)

Budowa rozpoczęła się w październiku 2009 r. i trwała 3 lata. Łączny koszt inwestycji wynosi 1 430 784 678,68 zł.. a projekt finansowany jest ze środków Krajowego Funduszu Drogowego oraz współfinansowany przez Unię Europejską.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.