fot.

Muzeum Pomorza Środkowego wzbogaci się o spichlerze, w których będzie mogło rozszerzyć swoją działalność. Wicemarszałkowie Wiesław Byczkowski i Czesław Elzanowski podpisali  akt notarialny zamiany nieruchomości w Słupsku i Gdańsku.

Umowa notarialna dotyczy czterech nieruchomości (działek z budynkami użytkowymi) w Gdańsku, należących do samorządu województwa pomorskiego: trzech przy ul. Srebrniki (dawne zabudowania szpitala psychiatrycznego) i jednej przy ul. Reduta Miś. Pomorski samorząd odda je w zamian za trzy zabudowane nieruchomości położone w Słupsku przy ul. Szarych Szeregów.

fot.
fot. Muzeum Pomorza Środkowego

Słupskie spichlerze zostaną przeznaczone na statutową działalność Muzeum Pomorza Środkowego, które jest instytucją podległą samorządowi województwa. O dodatkowe budynki zabiegał dyrektor muzeum, Mieczysław Jaroszewicz. Znajdą się tu m.in. dział sztuki i techniki, dział biblioteczny i zbiorów specjalnych, dział edukacji i promocji, salon wystawienniczy „Classicanum. Słupskie salony sztuki i cywilizacji”. Będą się tu odbywać także wystawy czasowe i strefy edukacyjne, znajdzie się również miejsce na salę konferencyjną.

Spichlerze przy ul. Szarych Szeregów w Słupsku leżą  w pobliżu (na drugim brzegu Słupi) kompleksu muzealnego, w skład którego wchodzą: Zamek Książąt Pomorskich, Młyn Zamkowy, Spichlerz, Brama Młyńska oraz dworek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.