GDDiA

Nadal trwa spór pomiędzy gminą wiejską Słupsk a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku w sprawie opłaty za oświetlenie drogi na odcinku przebiegającym przez tereny gminy. Sprawa ma być rozstrzygnięta w słupskim sądzie rejonowym.

GDDKiA

Spór przed sądem dotyczący opłaty za oświetlenie słupskiej obwodnicy ciągnie się od 2010 roku. Władze gminy już raz wygrały proces w tej sprawie i teraz chcą oddalenia pozwu. Samorząd gminny uważa, że oświetlenie drogi ekspresowej, a taki status obwodnica Słupska posiada, nie jest obowiązkiem gminy. Władze zaznaczają, że pokrywanie kosztów oświetlenia tego odcinka nie należy do zadań własnych gminy i dlatego zgodnie z prawem nie można wydatkować samorządowych pieniędzy na ten cel.

Tymczasem GDDKiA rząda od samorządu gminy Słupsk kwoty około 24 tysięcy złotych wraz z odsetkami. Rozprawa sądowa ma się odbyć dopiero pod koniec stycznia 2013 roku. Do tego czasu obie strony mają czas na sformułowanie zarzutów i dostarczenie materiałów dowodowych.

Poza oświetleniem słupska obwodnica ma też inny problem. Prawdopodobnie z powodu źle zainstalowanego drenażu, pod naporem wody deszczowej nasypy osuwają się. Obecnie trwają prace naprawcze. Jeśli drogowcy nie uporają się z problemem przed zimą sytuacja może się pogorszyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.