fot. zwykli.blogspot.com

Policjanci zatrzymali mieszkańca Gdyni, który ukradł portfel i telefon komórkowy śpiącemu na chodniku mężczyźnie. Przestępstwo nagrała kamera miejskiego monitoringu.

[youtube_sc url=http://www.youtube.com/watch?v=qGlUaw1Wsxk]

W nocy, z czwartku na piątek na skrzyżowaniu ulic Świętojańskiej i 10 lutego, doszło do kradzieży kieszonkowej. Sprawca wykorzystał fakt, że na chodniku, tuż przy przystanku, zasnął 18 – letni mężczyzna. Złodziej usiadł obok niego, a po chwili, gdy upewnił się, że pokrzywdzony nie reaguje, z kieszeni kurtki wyciągnął jego portfel i telefon komórkowy. Następnie ruszył spokojnym krokiem w stronę placu Kaszubskiego, dyskretnie sprawdzając zawartość swojego łupu.

Fot. GK

Mężczyzna nie zorientował się, że całe zdarzenie nagrała kamera monitoringu wizyjnego miasta, a jego śladem podążają już mundurowi z komisariatu policji w Gdyni. Funkcjonariusze zatrzymali złodzieja przy ul. Starowiejskiej. 26 – letni mieszkaniec Gdyni nie krył zdziwienia, gdy policjanci zażądali od niego oddania cudzej własności. Utracony portfel oraz telefon trafiły z powrotem do prawowitego właściciela, a zatrzymany resztę nocy spędził w policyjnym areszcie.

Mężczyzna przyznał się do kradzieży. Za przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.