Fot.GK/ Łukasz Kaźmierczak

Na kaszubskim odwiercie wreszcie zapłonęła flara. W trakcie wiercenia w Opalinie w okolicy Wejherowa stwierdzono przypływ gazu ziemnego. Gaz zlokalizowano na głębokości ok. 3000 m.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA dowierciło się do kolejnego złoża gazu na koncesji Wejherowo. W trakcie wiercenia odwiertu Opalino stwierdzono przypływ gazu ziemnego. – Jeszcze dziś tj. 15 listopada, po wykonaniu niezbędnych pomiarów, rozpocznie się dalsze wiercenie. Jego celem jest przewiercenie całości perspektywicznych utworów. Po zakończeniu prac wiertniczych przeprowadzone zostaną testy hydrodynamiczne dla określenia parametrów złoża.

Fot.GK/ Łukasz Kaźmierczak

Wejherowo to jedna z najbardziej perspektywicznych spośród 15 koncesji poszukiwawczych gazu niekonwencjonalnego należących do PGNiG SA. Pierwszy przypływ gazu na tej koncesji uzyskano z odwiertu Lubocino-1 we wrześniu 2011 r. Był to gaz z formacji łupkowych. Niedawno zakończono tam wiercenie odwiertu poziomego Lubocino-2H, a obecnie trwają przygotowania do przeprowadzenia w nim zabiegów szczelinowania. – informuje Joanna Zakrzewska Rzecznik Prasowy PGNiG.

Gaz ziemny to najczystsze paliwo naturalne. Roczne wydobycie gazu PGNiG zaspokaja 20% krajowego zapotrzebowania na to błękitne paliwo. Gaz ziemny z kopalń PGNiG trafia do odbiorców za pośrednictwem krajowego systemu gazowniczego lub poza systemem – w ramach sprzedaży bezpośredniej do odbiorców przemysłowych, jak kotłownie, zakłady przemysłowe i lokalne firmy dystrybucyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.