fot. .sxc.hu

Od 1 stycznia 2013 roku PGNiG SA obniża ceny za gaz i opłaty abonamentowe w grupach dla klientów indywidualnych. Średnio rachunki zmniejszą się o 10%.

fot. .sxc.hu
fot. .sxc.hu

Obniżka dotyczyć będzie wszystkich rodzajów gazu, jakie sprzedaje PGNiG SA. – Po raz pierwszy w historii zostaną obniżone zarówno ceny gazu, jak i stawki abonamentowe. Będzie to możliwe dzięki wynegocjowanej przez Zarząd PGNiG SA znaczącej obniżce cen gazu sprowadzanego z Rosji w ramach Kontraktu Jamalskiego oraz restrukturyzacji Spółki, która pozwoliła zmniejszyć koszty jej działalności – informuje Zespół Prasowy PGNiG są. W wyniku wprowadzenia niższych cen i stawek abonamentowych, rachunki odbiorców indywidualnych, którzy wykorzystują w gospodarstwach domowych gaz do przygotowania posiłków (dotyczy grupy taryfowej W-1.1) ulegną obniżeniu średnio o ponad 38 zł brutto (-9,7%) rocznie. Odbiorcy pobierający gaz ziemny do przygotowania posiłków i podgrzania ciepłej wody (dotyczy to grupy taryfowej W-2.1), zapłacą średnio mniej o blisko 154 zł brutto (-10,1%) rocznie.

Odbiorcy, którzy ogrzewają mieszkania gazem ziemnym (dotyczy to grupy taryfowej W-3.6) zapłacą średnio o blisko 580 zł (-10,6%) mniej rocznie. Proponowana obniżka taryfy dotyczy również odpowiednio odbiorców z grup taryfowych S i Z, czyli klientów PGNiG SA korzystających z gazu zaazotowanego – dodają pracownicy PGNiG. Po wprowadzeniu nowej taryfy polscy konsumenci będą mieli jedne z najniższych cen gazu w Unii Europejskiej, niższe będą tylko w Rumunii i Bułgarii. – Każdy, kto chce skorzystać z niższych stawek, jak najszybciej musi podać stan licznika gazowego. Można to zrobić telefonicznie lub za pośrednictwem strony internetowej – zapowiada w Radiu Gdańsk rzecznik prasowy Pomorskiego Oddziału Obrotu Gazem Izabela Dyguła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.