Fot. Pomorania

24 listopada po raz 42 zostaną wręczone Medale Stolema. Jeden z nich wyjedzie z laureatem do Kanady, drugi pozostanie w Brusach.”Kaszubski Oskar” trafia do m.in. osób i instytucji, które w szczególny sposób przyczyniły się do pomnożenia dorobku i osiągnięć kultury i Pomorza.

Fot. Pomorania


Medal Stolema przyznawany jest przez Klub Studencki Pomorania od 1967 roku. W tym roku po raz 42 odbędzie się uroczystość wręczania tych „kaszubskich Oskarów”. Tegorocznymi laureatami nagrody zostali David Shulist z Kanady oraz Kaszubskie Liceum Ogólnokształcące w Brusach.

mat. prasowe

– To jedno z najważniejszych wyróżnień przyznawanych w środowisku kaszubskim. Często odznaczenie to nazywa się „kaszubskim oskarem”. Przyznawane jest nie tylko pojedynczym osobom, ale również instytucjom, organizacjom, zespołom itp. – informuje Marika Jelińska Wiceprezes Klubu Studenckiego Pomorania.

 Gala wręczenia tegorocznych Medali odbędzie się 24 listopada o godz. 15:00 w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku. Patronat nad uroczystością objęła Gazeta Kaszubska.

Czytaj także:

1 KOMENTARZ

  1. Gratulacje dla Davida Shulista z Kanady, który tak wiele zrobił dla kultury kaszubskiej za wielką wodą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.