sobota, 24 lutego, 2024
Strona główna Tagi Medale stolema

Tag: medale stolema

Medal Stolema w kociewskich rękach

13 grudnia 2016 roku w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku odbyła się gala wręczenia Medali Stolema. Tegorocznym laureatem został Kazimierz Ickiewicz – regionalista, samorządowiec, nauczyciel, a także dawny członek „Pomoranii”.

Medale trafiły do Stolemów

Uroczyste wręczenie medali odbyło się 4 stycznia 2016 roku. w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku.

Zmarł prof. Jerzy Treder

To wielka strata dla nauki i dla wszystkich Kaszubów. Odszedł wybitny językoznawca, miłośnik języka kaszubskiego, laureat Medalu Stolema.

Medale Stolema 2014 rozdane!!

W Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku 10 grudnia odbyła się uroczystość wręczenia „Kaszubskich Nobli”, jak popularnie nazywa się Medale Stolema. Laureatkami XLVII edycji zostały Wanda Kiżewska i Bożena Ugowska.

Medale Stolema dla Davida Shulista i Kaszubskiego LO w Brusach

David Shulist z Kanady oraz Kaszubskie Liceum Ogólnokształcące w Brusach to laureaci tegorocznej prestiżowej nagrody Medal Stolema, przyznawanej przez Klub Studencki Pomorania. „Kaszubskie Oskary” rozdano dziś w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku.

Gala wręczenia Medali Stolema już w sobotę

W najbliższą sobotę o godz. 15.00 w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku odbędzie się gala wręczenia Medali Stolema. Klub Studencki Pomorania już po raz 42 wyłonił laureatów tej nagrody. W tym roku zostali nimi David Shulist z Kanady oraz Kaszubskie Liceum Ogólnokształcące w Brusach.

Medale Stolema, czyli kaszubskie Oskary przyznane

24 listopada po raz 42 zostaną wręczone Medale Stolema. Jeden z nich wyjedzie z laureatem do Kanady, drugi pozostanie w Brusach."Kaszubski Oskar" trafia do m.in. osób i instytucji, które w szczególny sposób przyczyniły się do pomnożenia dorobku i osiągnięć kultury i Pomorza.
2,137FaniLubię
303ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Trzecie wydanie „Felix Cassubia”. Świąteczna płyta z kolędami kaszubskimi

„Felix Cassubia” - zbiór najpiękniejszych kolęd w nowej odsłonie. Właśnie ukazało się trzecie wydanie najpiękniejszych, profesjonalnie zaaranżowanych i nagranych w Studiu im. Czesława Niemena...