fot. sxc.hu

Wjazd do Sopotu będzie ograniczony. W najbliższych dniach na Al. Niepodległości pojawią się znaki informujące o zakazie wjazdu do Sopotu samochodów ciężarowych o masie całkowitej przekraczającej 24 tony. Zakaz będzie obowiązywał od 1 listopada.

fot. sxc.hu

 Włodarze Sopotu stawiają kolejne znaki w mieście. – W odpowiedzi na częste uwagi mieszkańców, szczególnie Al. Niepodległości oraz w trosce o czystsze powietrze w kurorcie zdecydowaliśmy o wprowadzeniu na terenie Sopotu zakazu wjazdu dla samochodów ciężarowych o masie powyżej 24 ton – mówi Bartosz Piotrusiewicz, wiceprezydent Sopotu – Codziennie tranzytem przez Sopot przejeżdża około 900 takich samochodów.

Uważamy, że powinny one korzystać z tras obwodowych, szczególnie teraz, kiedy działa już Obwodnica Południowa Gdańska. Już w sierpniu zwróciliśmy się także do Gdańska i Gdyni o oznakowanie na ich terenie informujące o ograniczeniach w Sopocie. W przypadku konieczności wjazdu na teren Sopotu samochodu o masie powyżej 24 ton, np. w związku z realizowaną na terenie miasta inwestycją, będzie to wymagało uzyskania specjalnej zgody ZDiZ Sopot.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.