fot. chojnice.com

Trzynaścioro dzieci trafiło do szpitala poszkodowanych w wyniku wypadku, do którego doszło w centrum Chojnic. Na szczęście obrażenia są niewielkie i życiu uczestników szkolnej wycieczki nic nie zagraża.

fot. chojnice.com

Do wypadku doszło w sobotę o godz. 9.50 w Chojnicach. Na skrzyżowaniu ulic Wysokiej, Zielonej, Derdowskiego i Mickiewicza bus przewożący dzieci  wymusił pierwszeństwo i zderzył się z oplem astra. Podczas wypadku bus przewrócił się na bok. Busem jechali na wycieczkę uczniowie IV klasy I Społecznej Szkoły Podstawowej ze Słupska . Trzynaścioro z nich odniosło różne obrażenia i trafiło do szpitala. Opatrzenia wymagały tez  też opiekunki oraz kierowcy obu pojazdów. Jak informuje policja,  potłuczone dzieci wydostały się z busa przez górne okno. – Dzieci były zapłakane i w szoku, pocieszali je strażacy, którzy prowadzili akcję ratunkową – relacjonuje policja.

– Powodem tego zdarzenia było to, że kierowca busa ze Słupska, wyjeżdżając z ulicy Zielonej, nie udzielił pierwszeństwa oplowi, który jechał prawidłowo. W bok busa uderzył samochód osobowy i bus się przewrócił –  informuje Artur Porożyński, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chojnicach.

Po południu wszyscy uczniowie ze Słupska, którzy byli poszkodowani w wypadku w Chojnicach, wrócili zastępczym autobusem do domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.