fot. Inter Parts/Andrzej Samulowski: Night Power 2011

Powodem zmiany trasy autobusu linie „R” jest impreza sportowa Night Power 2012, czyli wyścigi samochodowe nocą. 1 września całkowicie zamknięta zostanie ul. Hutnicza pomiędzy ul. Hodowlaną a granicą Gdyni z Rumią.

fot. Inter Parts/Andrzej Samulowski: Night Power 2011

Od godz. 16.00 w dniu 1 września 2012 r. do ok. godz. 3.00 w dniu 2 września 2012 r. obowiązywać będą zmienione trasy linii R i N30. W kierunku Kaczych Buków, od przystanku „Pomorska” do przystanku „Gruszkowa” autobusy linii R i N30 będą kursować objazdem: ul. Pomorską, Dąbrowskiego i Sobieskiego w Rumi oraz ul. Morską, Chylońską, Północną i Hutniczą w Gdyni. Na trasie objazdu będzie obowiązywać wyłącznie przystanek „Piaskowa” przy ul. Chylońskiej.

 W kierunku Rumi Dworca PKP, od przystanku „Gruszkowa” do pętli „Rumia Dworzec PKP” autobusy linii R i N30 będą kursować z pominięciem północnej części Janowa, ul. Hutniczą, Północną, Chylońską i Morską w Gdyni oraz Sobieskiego w Rumi. Na trasie objazdu będą obowiązywać przystanki: „Piaskowa” przy ul. Chylońskiej, „Janowo SKM – Sobieskiego” przy ul. Sobieskiego, „Urząd Miasta Rumi” przy ul. Sobieskiego.

Zawieszone będą (w obu kierunkach) przystanki przy ul. Hutniczej w Gdyni: „Hutnicza – Działki”, „Handlowa”, „Hutnicza – Piaskowa”. W celu zapewnienia dojazdu do Janowa, na trasie okrężnej: Rumia Dworzec PKP – Starowiejska – Dąbrowskiego – Pomorska – Gdańska – Dąbrowskiego – Starowiejska – Rumia Dworzec PKP funkcjonować będzie linia zastępcza 90.

Na trasie linii 90 będą obowiązywać przystanki: „Rumia Dworzec PKP” przy ul. Starowiejskiej (przystanek linii J w kierunku Rumi Partyzantów), „Dąbrowskiego – Most” przy ul. Dąbrowskiego, „Dąbrowskiego – Kościół” przy ul. Dąbrowskiego, tymczasowy „Filtrowa” przy ul. Dąbrowskiego, za skrzyżowaniem z ul. Gdańską, „Pomorska” przy ul. Pomorskiej, „Kujawska” przy ul. Gdańskiej, „Filtrowa” przy ul. Dąbrowskiego, „Dąbrowskiego – Kościół” przy ul. Dąbrowskiego, „Dąbrowskiego – Most” przy ul. Dąbrowskiego, „Rumia Dworzec PKP” przy ul. Starowiejskiej.

 Wszystkie kursy linii 90 będą wykonywane przez autobusy obsługujące linię R i N30 – po dojeździe do pętli „Rumia Dworzec PKP” autobusy będą zmieniać oznakowanie na 90; pasażerowie będą mogli kontynuować podróż bez konieczności przesiadania się na inny pojazd. Na linii 90 obowiązywać będzie taryfa opłat jak na liniach zwykłych. Bilety jednoprzejazdowe skasowane w autobusach linii R i N30 będą uprawniać do kontynuowania podróży linią 90 przez 120 minut od skasowania. Z uwagi na to, że trasy objazdu prowadzą przez często zamykany przejazd kolejowy w ciągu ul. Północnej, należy liczyć się ze znacznymi opóźnieniami autobusów linii R i N30.

Czytaj >> Uliczne wyścigi samochodowe nocą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.