fot. Andrzej Samulowski: Night Power 2011

Zawodnicy ścigają się nocą, na ulicach w czterech miastach Polski. Poszczególne rundy odbywać się będą na różnych odcinkach i w różnych terminach. Zwycięzcy rund wezmą udział w wielkim finale 1 września w Gdyni!

fot. Andrzej Samulowski: Night Power 2011

Impreza jest alternatywą dla nielegalnych nocnych wyścigów ulicznych, która służy również promocji bezpieczeństwa ruchu drogowego. Cykl nocnych, ulicznych wyścigów samochodowych „Night Power”, całkowicie legalnych rozgrywany będzie w systemie Grand Prix. Kierowcy rozpoczną ściganie 26 maja w Olsztynie. 14 lipca zawitają do Płocka, a 18 sierpnia do Łomży. Wielki finał odbędzie się 1 września w Gdyni. W tor wyścigowy zamieni się ul. Janka Wiśniewskiego. Start wyścigów o godz. 16.00, a zakończenie o północy.

 W każdym z miast organizatorzy planują udział 60 zawodników w siedmiu klasach, którzy zbierać będą punkty, aby w finale zakwalifikować się do wyścigu po główną nagrodę – samochód osobowy. Można także ścigać się w pojedynczych zawodach. W wyścigu startują jednocześnie dwa auta jadące po równoległych, oddzielonych od siebie pasach drogi. Wygrywa kierowca, który pokona 402 metry (1/4 mili) w jak najkrótszym czasie. Dodatkowo mierzony jest refleks zawodnika.

 Co istotne wyścigi są nie tylko legalne, ale także bezpieczne. Dbają o to: Policja, Straż Pożarna i służby medyczne. – Zawodom towarzyszyć będą m.in. pokazy najmłodszego polskiego kaskadera czy przejazdy aut pokazowych. Swoimi umiejętnościami popiszą się też kaskaderzy na motorach. W miasteczku wyścigów obejrzeć będzie można motory klasy Superbike, samochody wyścigowe, rajdowe oraz luksusowe auta sportowe. Oprócz parku maszyn znajdzie się tam również strefa bezpieczeństwa ruch drogowego z symulatorem dachowania i zderzeń oraz alkogoglami. W specjalnej strefie dla dzieci – „Tęczowy Power” – maluchy nauczą się zasad bezpieczeństwa na drodze. W miasteczku zaprezentują się także wystawcy – przedsiębiorcy związani z motoryzacją i nie tylko – informują urzędnicy UM Gdynia

 Pomysł organizacji legalnych nocnych wyścigów samochodowych narodził się w Olsztynie. W ubiegłym roku do wyścigu stanęła ponad setka załóg z całej Polski, które walczyły o nagrody wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Rywalizację kierowców ścigających się pod osłoną nocy obejrzało blisko 100 tys. widzów.

Galeria

fot. Inter Parts/Andrzej Samulowski: Night Power 2011

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.