fot. Wikimedia/CC/Marcin n

Ten, kto kocha ruchome wydmy, podziwia je i chciałby, aby zostały wyróżnione wśród innych miejsc ma na to niepowtarzalną szansę.

fot. Wikimedia/CC/Marcin n

Zbliża się rozstrzygnięcie prestiżowego plebiscytu „The Six Baltic Sea Wonders”, który już niebawem wyłoni najpiękniejsze, warte zobaczenia miejsca, zlokalizowane w rejonie Morza Bałtyckiego.

Plebiscyt ten, zorganizowany przez Uniwersytet w Greifswaldzie, jest ogromną szansą na pobudzenie regionalnego przemysłu turystycznego, któremu mimo ogromnej liczby walorów środowiska przyrodniczego i antropogenicznego, wciąż brakuje pożądanej liczby odwiedzających.

Do półfinału plebiscytu, obok innych piętnastu europejskich zakątków, zakwalifikowała się kandydatura łebsko-smołdzińskich ruchomych wydm. Jest to okolica, będąca często weekendową bazą rodzinnych wyjazdów Słupszczan, jest unikatowym skarbem, o który należy dbać i którym należy się chwalić. Jedyna w swoim rodzaju fauna i flora oraz wędrujące piaski przyciągają do Smołdzina i Łeby rzesze turystów, co sprzyja rozwojowi turystycznemu. Dlaczego o wartości tego miejsca nie mają przekonać się nasi sąsiedzi z zachodu, wschodu, skandynawskiej północy, czy gorącego południa? My też mamy, czym się pochwalić.

Jednak by nasz region miał szansę na kwitnący rozwój turystyki potrzebna jest nasza współpraca i głosy. Każdy może pomóc wchodząc na stronę www.6-bsr-wonders.net i kliknięciem myszki oddając swój głos na łebsko-smołdzińskie wydmy. Jest to ogromna szansa dla naszego regionu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.