fot. PUP Słupsk

Ponad dwieście osób straci pracę z powodu fali zwolnień grupowych w Słupsku. Niestety dla zdecydowanej większość zwalnianych osób nie ma ofert zatrudnienia. Urząd Pracy zwrócił się już do ministerstwa o dodatkowe środki na aktywizację bezrobotnych.

fot. PUP Słupsk

Do grupowych zwolnień  stu czterdziestu pracowników fabryki autobusów Scania Urząd Pracy przygotowywał się od kilku miesięcy. Niestety to dopiero początek fali zwolnień grupowych w słupskich firmach. Jeszcze w tym miesiącu pracę stracą wszyscy pracownicy plajtującej sieci sklepów Bomi. Z miasta wynoszą się także delikatesy Piotr i Paweł, które zwalniają całą kilkudziesięcioosobową załogę. Do końca roku grupowe zwolnienie zapowiedziała także sieć Orange i PZU.

Urząd Pracy aby złagodzić skutki fali zwolnień grupowych postanowił zorganizować giełdę pracy.  Niestety nie wzbudziła ona żadnego zainteresowana pracodawców. Jedynym ratunkiem będą być może dodatkowe pieniądze na walkę z bezrobociem.

Pieniądze na walkę z bezrobociem są bez wątpienia bardzo potrzebne. Każdego dnia do Urzędu zgłaszają się bowiem dziesiątki osób, które liczą na finansowe wsparcie  Urzędu Pracy. Dla osób w średnim wieku własna  firma to często jedyna szansa na pracę. Szansą na znalezienie nowej pracy ma być nie tylko samozatrudnienie ale także bezpłatna nauka nowego zawodu i szkolenia organizowane przez Urząd Pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.