fot. majoh/garnek.pl

Urząd Marszałkowski chce sprzedać słupski szpital. Niszczejące od blisko dwóch lat budynki dawnego szpitala wyceniono na prawie 17 i pół miliona złotych. Zgodnie z planem przestrzennego zagospodarowania szpital może wkrótce zmienić się w centrum handlowe, szkołę czy wielorodzinnym budynek.

fot. majoh/garnek.pl

Personel i pacjenci Szpitala Wojewódzkiego w Słupsku opuścili stare poniemieckie budynki  przy ulicy Kopernika w listopadzie ubiegłego roku. Od tamtej pory  opustoszały obiekt popada w ruinę. Urząd Marszałkowski, który jest właścicielem starych szpitalnych budynków chce jednak jak najszybciej znaleźć im nowego gospodarza. Choć zwykłego podatnika cena wywoławcza siedemnastu i pół miliona złotych może odstraszać, zdaniem specjalistów dawny szpital jest tyle wart.

Kilkanaście szpitalnych budynków położonych jest na  sześciu działkach. O łącznej powierzchni 27 tysięcy metrów kwadratowych. Powierzchnie użytkowa budynków to 9 tysięcy metrów kwadratowych. Gdy szpitala nie uda się sprzedać w całości będzie podzielony na części. Wielkie nadzieje ze sprzedażą szpitalnych obiektów wiążą władze Słupska.

Na jak najszybszym zagospodarowaniu niszczejących obiektów zależy też mieszkańcom Słupska. Zgodnie z planem przestrzennego zagospodarowania  po szpitalne budynki nie muszą być wykorzystywane jedynie przez służbę zdrowia. W dawnym szpitalu może powstać na przykład centrum handlowe, biura czy mieszkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.