fot. UM Słupsk

Prezydent Miasta Słupska i Starosta Słupski zorganizowali imprezę pn. „Słupskie Grillowanie”. Ta kulinarna uczta jednocześnie będąca II Europejskim Festiwalem Smaku „Smak Pomorza 2012” odbyła się 21 lipca br. na placu Zwycięstwa w Słupsku.

fot. UM Słupsk

Dopisała pogoda i frekwencja. Głównym punktem programu były zawody w grillowaniu, w których uczestniczyły gminy z terenu powiatu słupskiego. Zmagania odbyły się pod czujnym okiem jurorów: Krzysztofa Szulborskiego, Mistrza Świata w Grillowaniu, Prezesa Stowarzyszenia Kucharzy Polskich i Tomasza Kunysza, Mistrza Ziemi Słupskiej w Grillowaniu, którzy dodatkowo dali pokaz swoich mistrzowskich umiejętności.

Grillowaniu towarzyszyły występy sceniczne i prezentacje poszczególnych gmin. Wśród gości imprezy był m.in. Leszek Miller, poseł SLD, były premier RP, który w towarzystwie Macieja Kobylińskiego, prezydenta miasta Słupska obejrzał przygotowane przez gminy stoiska i skosztował świeżo przyrządzonych potrwa z grilla.

Obaj panowie zostali wyróżnieni przez Krzysztofa Szulborskiego statuetkami Oskara oraz kowbojskimi kapeluszami (grillowanie wywodzi się z USA) od Stowarzyszenia Kucharzy Polskich za wkład w propagowanie polskiej kuchni regionalnej. Wcześniej w ten sposób uhonorowany został Lech Wałęsa, były prezydenty RP.

W czasie grillowania nie zabrakło konkursów z nagrodami i zabaw dla dzieci. Dla najmłodszych teatr ABRAKADABRA przygotował spektakl pt.: „Kulinarny Rejs Koziołka Matołka”. Całość zamknął koncert zespołu „Handszpaki”.

W kulinarnej rywalizacji uczestniczyli przedstawiciele Słupska oraz ościennych Gmin: Dębnicy Kaszubskiej, Damnicy, Główczyc, Kępic, Kobylnicy, Smołdzina, Ustki i Gminy Wiejskiej Słupsk.

Finał odbędzie się 18 i 19 sierpnia br. podczas „XVI Święta Ryby oraz Święta Miasta i Dwumiasta”. Wtedy zostaną ogłoszone wyniki i wręczone nagrody w ramach konkursów, jakie zorganizowano w czasie grillowania. („Smak Pomorza” – certyfikaty Stowarzyszenia Kucharzy i Cukierników w Gdańsku w dziedzinie: potrawa, nalewka, konfitura itp.; „Słupskie Grillowanie” puchary Prezydenta Miasta Słupska; „Prezentacje Gmin” – puchary Starosty Słupskiego. Dodatkowo puchary za „Smak Pomorza” i „Prezentację Gmin” ufundował Marszałek Województwa Pomorskiego, który objął honorowym patronatem „Słupskie Grillowanie”, a także „Święto Ryby oraz Święto Miasta i Dwumiasta”.)

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.