fot. nadesłane

Po raz 14-ty Księstwo Łeba przemaszerowało ulicami miasta z okazji jego święta. Do orszaku książęcego dołączyły władze samorządu lokalnego, zaproszeni goście z Niemiec, koloniści, faktoria rzymska.

fot. nadesłane

Jak co roku orszak książęcy cieszył się dużą popularnością wśród przybyłych licznie turystów i mieszkańców miasta. Finałem był poczęstunek dla wszystkich bawiących się na skwerze Rybaka.

Był pieczony prosiak, chleb ze smalcem i drożdżówka. Goście byli obdarowywani przez damy dworu cukierkami i kwiatami. Wokół trwał jarmark regionalny, można było kupić wspaniały, pachnący wiejski chleb, wyroby wikliniarskie, zabawki z drewna.

Najmłodsi bawili się przy dźwiękach piosenek i zabaw zorganizowanych przez firmę Przygoda z Lęborka. Powiało też morzem, na końcu imprezy zagrał zespół Kubryk z repertuarem piosenek szantowych.

– W następnym roku ,jak zwykle 8 lipca znowu będziemy bawić turystów , mamy nadzieję , że jeszcze barwniej przygotujemy wydarzenie , gdyż będzie to 15 rocznica Księstwa Łeby – powiedzieli po imprezie organizatorzy.

Ewa Horanin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.