fot. Rebel Concept

6 lipca rusza budowa gdyńskiego Infoboxu – obserwatorium zmian zachodzących w przestrzeni miejskiej Gdyni. Otwarcie planowane jest na wiosnę 2013 roku.

fot. Rebel Concept

Harmonogram prac najpierw przewiduje ogrodzenie terenu i rozpoczęcie robót ziemnych i rozbiórkowych. Zniknie m.in. niebędący szczytem elegancji budynek szaletu miejskiego. Do końca września br. zostanie wybudowane, mierzące 22 metry wysokości, Panoramium – wieża widokowa z windą panoramiczną. W kolejnym miesiącu powstanie część kubaturowa Infoboxu, a podstawowym materiałem użytym do jej budowy będzie 65 kontenerów. Jest to z jednej strony nawiązanie do portowego charakteru miasta, z drugiej zaś przeszczepienie na polski grunt najnowszych trendów światowej architektury.

 Równolegle, jesienią rozpoczną się prace nad architekturą krajobrazu i małą architekturą. W zielonej części skweru zostaną posadzone rośliny tak, by na wiosnę miejsce to rozkwitło. Od początku roku 2013 trwać będą roboty wykończeniowe i aranżacja wnętrz Infoboxu.

Infobox zaprojektowany został przez architekta Jacka Droszcza, powstanie u zbiegu ulic 10 Lutego i Świętojańskiej. Plac budowy przejmuje, wyłoniony na drodze przetargu, główny wykonawca – firma PPHU Marbud. Koszt inwestycji to 6 mln. zł.

Czytaj>>Gdynia stworzy nowoczesny infobox

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.