fot. Rebel Concept

Obiekt o powierzchni prawie tysiąca metrów kwadratowych, prezentujący powstające w Gdyni inwestycje, powstanie późnym latem 2012r. u zbiegu ulic Świętojańskiej i 10 lutego. Utworzy go 65 przeszklonych kontenerów i działać będzie przez kilka najbliższych lat.

fot. Rebel Concept

Mieszkańcy, turyści i inwestorzy, otrzymają w centrum wszelkie informacje dotyczące np.: rewitalizacji obszarów portowych, budowy Forum Kultury, rozbudowy Teatru Muzycznego, budowy nowej siedziby głównej banku Nordea i hotelu Marriott przy Sea Towers, rozbudowy PPNT, adaptacji lotniska Gdynia-Kosakowo do potrzeb ruchu cywilnego czy Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Co ważne, informacje będą przedstawiane w ciekawej formie – multimedialnej i angażującej odbiorcę. Inspiracją dla powstania infoboxu były podobne projekty w Berlinie, Hamburgu czy Saragossie.

Już sama fasada obiektu będzie interaktywna i dynamiczna, m.in. dzięki zastosowaniu ekranów. W centrum znajdą się: salon prasowy, kawiarnia z tarasem i pawilony wystawowe. Jak na Gdynię przystało, również i design infoboxu będzie niebanalny, czego gwarantem jest projektant – mgr inż. arch. Jacek Droszcz, laureat licznych konkursów architektonicznych.

Niebanalna architektura to nie jedyna atrakcja nowego projektu. Jego integralną częścią jest także Panoramium – 22-metrowa przeszkolona wieża widokowa, na którą chętni dostaną się schodami lub panoramiczną windą. Z tarasu widokowego obejrzą postępy w realizacji inwestycji i miasto.

Także teren przy infoboxie zyska unikalną, specjalnie zaprojektowaną zieleń i małą architekturę, a po zmroku… intrygującą iluminację. Skwer, dotychczas mało atrakcyjny, dzięki realizacji projektu ma szansę stać się przyjazną przestrzenią publiczną i nowym miejscem spotkań.

Inwestycję, której koszt wynosi 6 mln zł, zrealizuje Forum Kultury, które będzie również  operatorem obiektu.

Galeria

fot. Rebel Concept

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.