fot. Polturismo.pl

Od 1 czerwca mieszkańcy Sopotu mogą zgłaszać swoje propozycje wydatkowania miejskich pieniędzy. Kolejnym etapem konsultacji są spotkania, które rozpoczynają się dzisiaj. Następnie nastąpi weryfikacja zgłoszonych inwestycji, podanie ich do publicznej informacji i wybór konkretnych do realizacji.

fot. Polturismo.pl

Po raz kolejny mieszkańcy Sopotu decydują o kształcie budżetu obywatelskiego, a co za tym idzie, dokonają wyboru najbardziej potrzebnych  ich zdaniem inwestycji w mieście. W minionym roku ponad 3 tysiące sopocian zdecydowało m.in. o dokończeniu inwestycji w okolicach ul. Łokietka 49 – 55; w wyniku której powstał nowy chodnik, zamontowano oświetlenie, postawiono nowe kosze na śmieci, posadzono zieleń. Wśród zrealizowanych inwestycji znalazły się m.in. nowe ławki na targowisku przy ul. Polnej,  nowy plac zabaw przy  ul. 23 Marca czy budowa kilkustanowiskowego parkingu przy Przedszkolu na Brodwinie.

W tym roku jest podobnie. Prezydent Sopotu Jacek Karnowski oraz Radni Miasta zapraszają na cykl spotkań w sprawie budżetu miasta na rok 2013, na których będzie można zgłaszać propozycje inwestycji i remontów oraz innych zadań, które mogą zostać ujęte w projekcie budżetu Miasta na rok 2013. Propozycje inwestycji można zgłaszać do 15 sierpnia 2012. Propozycje mieszkańców mogą dotyczyć: nowych placów zabaw, remontów chodników, posadzenia nowej zieleni w parkach i zieleńcach, nowych ławek i śmietników, pomocy społecznej, nowych projektów edukacyjnych, oraz wszystkich innych istotnych dla mieszkańców Sopotu spraw.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.