www.sxc.hu

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski zwraca się z apelem do mieszkańców oraz turystów o nie przekazywanie pieniędzy osobom żebrzącym, których w okresie sezonu letniego przybywa. Informacja został skierowana do właścicieli gastronomii, odczytana ma zostać na niedzielnej mszy w parafiach na terenie Sopotu oraz rozdawane będą ulotki.

www.sxc.hu

Sezon letni, a co za tym idzie duża ilość gości w naszym mieście, sprzyja zwiększonej aktywności osób które w łatwy i szybki sposób pragną zarobić. Na ulicach pojawia się coraz więcej osób żebrzących – bardzo często spoza naszego Miasta. Prezydent Sopotu zwraca się z apelem do mieszkańców i turystów o nie dawanie pieniędzy osobom żebrzącym. W specjalnym liście wysłanym do przedsiębiorców z branży gastronomicznej pisze m.in. „Zwracam się z prośbą o zwracanie szczególnej uwagi i podejmowanie interwencji w sytuacji pojawiania się osób żebrzących, zakłócających spokój i bezpieczeństwo klientom Państwa lokali gastronomicznych. Najbardziej skuteczną formą reakcji jest natychmiastowe powiadomienie funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji” (…)

„Streetworkerzy” odwiedzą Państwa lokale, przekażą ulotki dotyczące udzielania pomocy i odpowiedniej reakcji wobec osób żebrzących, poinformują dodatkowo na temat postępowania w sytuacjach trudnych” Ponadto Prezydent zapowiada zwiększoną liczbę patroli funkcjonariuszy policji i straży miejskiej w sezonie. Dodatkowo apel ma trafić do mieszkańców i odwiedzających w czasie wakacji turystów. W tym wypadku Prezydent Sopotu zwrócił się z prośbą do parafii na terenie Sopotu, aby w najbliższą niedzielę odczytany został apel, w którym pisze – Zwracam się z apelem o niewspieranie finansowe osób żebrzących pod kościołami, w lokalach gastronomicznych oraz na ulicach Sopotu. Prosimy o kierowanie tych osób do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie.

Sopocki MOPS zapewnia, że wszystkie osoby, które znajdują się w trudnej sytuacji mogą liczyć na wsparcie, zarówno w formie schronienia, posiłku oraz zaspokojenia niezbędnych potrzeb życiowych. Ponadto w liście Prezydent wyjaśnia – „Ze względu na hojność mieszkańców Sopotu oraz turystów, osoby żebrzące nie chcą skorzystać z oferowanej im pomocy. Proceder żebractwa jest bardziej opłacalny, a wyłudzone w ten sposób pieniądze osoby te przeznaczają przeważnie na zakup alkoholu i innych używek. Najskuteczniejszą więc formą pomocy jest skierowanie osób bezdomnych i żebrzących do odpowiednich instytucji i organizacji”.

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.