fot. SG w Gdańsku

Wojewoda Pomorski otrzyma kwotę 2 651 000 zł na wyposażenie przejść granicznych na terenie województwa. Środki pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa. Pozwolą „uszczelnić” przejścia oraz usprawnić odprawy graniczne.

fot. SG w Gdańsku

– Są to dodatkowe pieniądze, o przyznanie których wystąpił do Ministra Spraw Wewnętrznych wojewoda pomorski Ryszard Stachurski – tłumaczy Roman Nowak, rzecznik prasowy wojewody. – Zdecydowana większość środków, które zasilą budżet wojewody zostanie przeznaczona na zakup wyposażenia, sprzętu i urządzeń kontroli do nowego terminalu T2 w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.

Z przyznanych wojewodzie pieniędzy zakupić będzie można m.in. urządzenie do identyfikacji izotopów promieniotwórczych, robota pirotechnicznego, kombinezon podchodzeniowy, czytniki dokumentów, stanowisko do pobierania linii papilarnych, system monitoringu, zestawy komputerowe, pojazdy  oraz inny sprzęt niezbędny do przeprowadzania kontroli granicznej. Szczegółowa lista zakupów zostanie ustalona na etapie podpisywania umów z poszczególnymi beneficjantami.

Oprócz Straży Granicznej z dodatkowych środków skorzystają również służba celna w lotniczym przejściu granicznym w Gdańsku, służby kontroli weterynaryjnej w morskich przejściach granicznych oraz służba kontroli sanitarnej w morskich przejściach granicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.