fot. UM Warszawa/ R. Motyl

W całym kraju modliliśmy się za ofiary katastrofy smoleńskiej w drugą rocznicę tego tragicznego zdarzenia. Wieczorem w kościele św. Brygidy w Gdańsku odbyła się msza św. w intencji ofiar. Potem ulicami Gdańska przeszedł marsz milczenia. W niebo poszybowało 96 lampionów.

fot. UM Warszawa/ R. Motyl: Główne obchody odbyły się w Warszawie

W kościele św. Brygidy wierni postawili  transparent, na którym uczestnicy marszu mogli składać swoje podpisy w sprawie zwrócenia Polsce wraku Tu-154m. Po mszy w gdańskim marszu udział wzięło ponad pół tysiąca osób. Obchody zorganizował Ruch Społeczny im. Lecha Kaczyńskiego. O godz. 21 z gdańskiego placu im. Dariusza Kobzdeja w niebo poszybowało 96 lampionów, symbolizujących ofiary katastrofy samolotu prezydenckiego. Na taki pomysł uczczenia wszystkich zmarłych dwa lata temu wpadli przyjaciele i znajomi dwóch ofiar katastrofy – Arama Rybickiego oraz Macieja Płażyńskiego.

W Sopocie także odbyła się msza św. w intencji ofiar. Po nabożeństwie w kościele Garnizonowym uczestnicy marszu pamięci wyruszyli do parku im. Marii i Lecha Kaczyńskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.