www.sxc.hu

Od 1 maja 2012 roku wzrośnie cena za m3 wody i ścieków w Sopocie. Podwyżka będzie wynosić 1,04 gr. i obejmie dwa najbliższe lata.

www.sxc.hu

Od 1 maja 2012 roku w Sopocie obowiązywać będzie nowa taryfa dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków. Łączna cena netto (woda i ścieki) poprzednio wynosiła 7,32 zł od maja wzrośnie o 1,04 zł t.j. i wynosić będzie 8,36 zł plus VAT 8%. – Główną przyczyną wzrostu ceny jest konieczność opłaty za ekologiczne spalanie osadów powstających w wyniku oczyszczania ścieków w oczyszczalni Wschód – mówi Bartosz Piotrusiewicz, wiceprezydent Sopotu. –  W wyniku negocjacji prowadzonych zarówno z Miastem Gdańsk, jak i spółkami SNG i GIWK, przy udziale spółki AQUA-Sopot uzgodniono także jednolity system rozliczania kosztów przesyłu i oczyszczania ścieków z Sopotu do Gdańska i symetryczny do niego system sprzedaży wody z Sopotu do Gdańska.

Zmianie ulegnie również sposób liczenia kosztów przesyłu. Będzie bardziej dokładniejszy i jak tłumaczą urzędnicy z korzyścią dla mieszkańców. – To bardzo ważne ustalenie – podkreśla wiceprezydent Piotrusiewicz – Dzięki temu Sopocianie będą ponosić koszty wynikające z rzeczywistej ilości zużytej wody oraz odprowadzonych ścieków a nie z przybliżonych szacunków. System jest transparentny i łatwy do weryfikacji. Jednocześnie chciałbym poinformować mieszkańców, że w 2013 roku nie przewidujemy zmiany taryfy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.