fot. GK

Władze Słupska postanowiły zamknąć schronisko dla zwierząt. Po prokuratorskim śledztwie i oskarżeniu dwóch pracowników schroniska o uśmiercanie i znęcanie się nad zwierzętami, miasto nie chce już prowadzić placówki. Opiekę nad zwierzętami przejmie wybrane w konkursie stowarzyszenie.

fot. GK

Funkcjonowanie słupskiego Schroniska dla Zwierząt budzi w mieście wiele emocji. Zdaniem miłośników czworonogów przepełniona placówka już dawno odstaje od europejskich standardów. Czarę goryczy przelało jednak oskarżenie dwóch pracowników schroniska o znęcanie się nad zwierzętami i ich bezpodstawne uśmiercanie. Afera zmusiła władze miasta do natychmiastowego działania. Ratusz postanowił zamknąć schronisko i przekazać je w ręce miłośników zwierząt. Pomysł rewolucyjnych zmian najbardziej ucieszył osoby, które od dawna walczyły o poprawę warunków życia zwierząt w słupskim schronisku.

Każdego roku ratusz wydawał na schronisko 700 tysięcy złotych. Pozbywając się placówki, miasto chce także na niej zaoszczędzić. Organizacja, która przejmie schronisko dostanie od miasta na jego prowadzenie 500 tysięcy złotych rocznie.

Jeszcze przed świętami miasto ogłosi konkurs na przejęcie schroniska dla zwierząt. Organizacja, która go wygra będzie opiekować się czworonogami prawdopodobnie od pierwszego lipca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.