Fot. PAP

Dwaj sympatyczni bliźniacy w polskim i ukraińskim stroju będą umilać piłkarzom i kibicom EURO 2012. Od nas zależy, jakie imiona będą nosić maskotki najbliższych mistrzostw.

Fot. PAP

 

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej Euro 2012 to nie lada wydarzenie, także u nas na Pomorzu. Jak wszystkie poprzednie mistrzostwa, także i te nie mogłyby się odbyć bez miłego akcentu jakim są maskotki – tym razem dwaj sympatyczni bliźniacy w polskim i ukraińskim stroju piłkarskim. Ich wizerunek został zaprezentowany w Warszawie na 570 dni przed mistrzostwami.

UEFA chce, by to kibice wybrali imiona  maskotek – bliźniaków. Każdy z nas może wybierać spośród trzech propozycji: Sławek i Slavko, Siemko i Strimko oraz Klemek i Ladko. Głosować można na oficjalnej stronie UEFA, w restauracjach McDonald’s w krajach, które są gospodarzami turnieju oraz podczas prezentacji maskotek w ośmiu miastach – gospodarzach. Głosowanie potrwa do 3 grudnia.

Gdzieniegdzie słychać głosy, że maskotki przypominają ludziki promujące EURO 2008. – Ale po co zmieniać coś, co się dobrze sprawdziło – twierdzi Zbigniew Boniek – Ja głosuję na Sławka i Slavko. Entuzjazm budzi także numer 20 na koszulce maskotki polski. Znawcy footballu twierdzą, że nawiązuje on do występów Zbigniewa Bońka na mistrzostwach świata. W 1982 roku w koszulce z tym numerem zdobył on cztery bramki i poprowadził Polaków po brązowy medal.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.