Fot.: Starostwo Powiatowe w Chojnicach

Przez pomyłkę urzędnika starostwa rodzina z Chojnic o mało nie straciła domu. Urząd skierował do komornika wniosek o licytację nieruchomości, bo pomylił osoby.

Fot.: Starostwo Powiatowe w Chojnicach

Urzędnik Starostwa Powiatowego w Chojnicach podał komornikowi niewłaściwy numer księgi wieczystej nieruchomości. Pomylił PESEL i wpisał dane niewinnej mieszkanki Chojnic, zamiast  osoby, która była dłużnikiem firmy z Inowrocławia. Komornik o mało nie zlicytował domu kobiety. Urzędnicy tłumaczą, że to  zbieg okoliczności, ponieważ  dłużniczka nosi to samo  imię i nazwisko co poszkodowana. W Chojnicach mieszkają jednak aż trzy osoby o tym samym imieniu i nazwisku. Oczywiście mają inne numery PESEL i adresy zamieszkania, ale tego urzędnicy nie sprawdzili. Gdy sprawa niewinnej osoby trafiła do komornika, bank odrzucił jej wniosek o kredyt hipoteczny. To spowodowało lawinę kłopotów finansowych, bo mieszkanka Chojnic musiała przerwać budowę domu. Całe zamieszanie trwało kilka miesięcy. Teraz rodzina domaga się od starostwa odszkodowania w wys. 100 tys. zł.

 

Fot. GK

Urzędnicy przyznają się do błędu. W piśmie wysłanym do Chojniczanki przepraszają i proszą o wyrozumiałość. Tłumaczą się nadmiarem pracy i zbiegiem okoliczności. Sprawę prawdopodobnie rozstrzygnie sąd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.