www.tea-tralna.pl

W poniedziałek (20 lutego) w gdyńskiej kawiarni Tea-tralna (Teatr Miejski, ul. Bema 26) kolejna jam session. Jako gospodarze spotkania wystąpią: pianista Bartosz Krzywda, trębacz Marcin Gawdzis, saksofonista Szymon Zuehlke, perkusista Grzegorz Sycz, kontrabasista Janusz Mackiewicz. Początek – godz. 20.30

www.tea-tralna.pl

Tea-tralna kontynuuje najlepsze tradycje i regularnie, co dwa tygodnie, sprowadza jazz do foyer Teatru Miejskiego. Koncerty odbywają się pod opieką artystyczną i kierownictwem Przemka Dyakowskiego. Uczestniczy w nich czołówka trójmiejskich instrumentalistów, wspierana przez niezapowiedzianych gości. – Chcemy wrócić do tego, co było najważniejsze w tym miejscu. Stworzyć tę legendarną dobrą atmosferę dla jazzu. W pierwszej kolejności będziemy promować nowe pomysły i pozwalać zaistnieć młodym składom, ale oczywiście nie zabraknie stałych, sprawdzonych gości.

Z tego połączenia z pewnością znów wyjdzie coś świeżego i dobrego. Na ostatnim jam session na jednej scenie grało piętnastu muzyków, ale taka jest właśnie idea jam session – nie wiadomo, co może się wydarzyć danego wieczoru – tłumaczy saksofonista Przemek Dyakowski, którego z pewnością także zobaczymy na scenie. Scena Tea-tralnej to miejsce magiczne dla trójmiejskiego jazzu. Tu w działającym przez dwanaście lat Sax Clubie, rozpoczynały kariery obecne gwiazdy wielkiego formatu.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.