fot. kamien24.pl

Pomorska policja i samorządowcy z gminy Słupsk poszukują szajki przestępców,  która od kilku tygodni okrada i niszczy uliczne latarnie. Złodziejom, którzy pozbawili ulicznego oświetlenia już kilka pomorskich wsi, grozi do dziesięciu lat wiezienia.

fot. kamien24.pl

Zasilane słońcem i wiatrem uliczne latarnie miały wprowadzić kilkadziesiąt wsi z gminy Słupsk w XXI wiek. – Mieszkańcy gminy niedługo cieszyli się nowoczesnymi urządzeniami. Zaledwie kilka dni po zainstalowaniu latarni rozpoczęło się ich okradanie – mówi Mariusz Chmiel, wójt gminy Słupsk.  Złodziei wiele trudu kosztowało nie tylko podkopanie się pod latarnie, ale także wyniesieni łupu. Zdaniem policji w kradzieży musiało uczestniczyć kilka osób.

Żelowe akumulatory i moduły sterujące to tylko część łupu. Złodzieje grasują bowiem nie tylko pod ziemią, ale także na wysokości. – Pewne jest jedno, że przestępcy musza być nie tylko silni ale i sprawni – mówi Józef Duszny, inspektor do spraw gospodarki komunalnej Urzędu Gminy Słupsk. Przestępcy zniszczyli uliczne latarnie we Włynkowie, Włynkówku, Bierkowie i Swołowie. Mimo, że straty wynoszą już dziesiątki tysięcy złotych, na razie nie ma nawet osób podejrzanych.

W czasie gdy policja szuka złodziei, samorządowcy z gminy Słupsk ostrzegają wszystkich, którzy chcieliby kupić ukradzione solary, akumulatory lub wiatraki.  Przestępcom, którzy okradają i niszczą uliczne latarnie grozi do dziesięciu lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.