www.lechia.pl

Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz krytykuje na łamach gazet i swojej stronie internetowej Lechię Gdańsk SA i spółkę Lechia Operator, która zarządza stadionem.

www.lechia.pl

„Źle się dzieje w Lechii Gdańsk” uważa Paweł Adamowicz. Przede wszystkim zarzuca spółce Lechia Operator złe zarządzanie stadionem. Niewynajęte loże, świecące pustakami miejsca biznesowe, brak współpracy z agencjami artystycznymi, kompletny brak pomysłu na wylansowanie PGE Areny Gdańsk na rynku show biznesu to tylko niektóre przykłady zaniechań – komentuje na swojej stronie Paweł Adamowicz. We wrześniu 2010 roku miasto Gdańsk podpisało umowę na 10 lat z Lechią Operator, która w wyniku konkursu została zarządcą PGE Areny Gdańsk. Teraz zalega z płatnościami za dzierżawę stadionu, które na dzień dzisiejszy wynoszą ponad 200 tysięcy. – Spółka Lechia Operator nie wywiązuje się z zobowiązań wobec miejskiej spółki BIEG, która w imieniu miasta jest właścicielem stadionu. Lechia Operator zobowiązała się bowiem w umowie do rocznej zapłaty za dzierżawę stadionu w wysokości 2 milionów złotych – informuje prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz.

www.lechia.pl

Na opinie prezydenta Gdańska odpowiada na swojej stronie internetowej Lechia, która nie ukrywa, że część winy za nieskuteczne działania związane ze stadionem leżą po ich stronie. Nie mniej jednak składa się na to wiele czynników. – Stadion według pierwotnych umów miał być gotowy 20 stycznia ub.r. Termin ten został przesunięty na 30 kwietnia 2011 r. Tymczasem Lechia Operator przejęła obiekt dopiero 5 sierpnia. Opóźnienie w oddaniu stadionu spowodowało, że nie można było zorganizować przynajmniej kilku imprez, które miały wypromować obiekt. Ponaddto operator stadionu odstąpił od kar umownych, jakich mógł w związku z tym domagać się od spółki BIEG 2012 – czytamy na stronie lechia.pl. W kwestii opłat za stadion Lechia Operator twierdzi, że – wzięła na siebie ciężar kilkunastomilionowych w skali roku kosztów utrzymania obiektu. W tym świetle zaległości rzędu dwustu tysięcy złotych nie mogą być porażające. Oczywiście dążymy do ich uregulowania i wolelibyśmy aby w ogóle ich nie było.

www.lechia.pl

W opinii prezydenta Gdańska zarządca stadionu podchodzi do działań nieprofesjonalnie, tym samym sugeruje zmiany kadrowe. Natomiast Lechia Operator apeluje o rozwagę w wydawaniu opinii oraz trochę cierpliwości. – Jeżeli natomiast intencją tej publicznej krytyki jest dążenie do zmiany operatora stadionu to powiedzmy to sobie wprost. Bez wyciągania kolejnych żółtych kartek. Bo dalszy publiczny spektakl – w naszej opinii – nie służy wizerunkowi stadionu, którym tak chętnie i słusznie Gdańsk się szczyci. – tłumaczy spółka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.