fot. policja.pl

Gdyńska policja zatrzymała nieuczciwych wolontariuszy, którzy zbierali pieniądze do puszek  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbierali nie na szczytny cel a dla siebie. Nie udało im się jednak ukryć przed miejskim monitoringiem.

fot. policja.pl

W Gdyni doszło do dwóch przypadków usiłowania kradzieży zebranych do puszek WOŚP banknotów. Operator monitoringu miejskiego zaobserwował dziwne zachowanie nieletnich. Ich zachowanie zostało nagrane i zgłoszone policji.  W pierwszym przypadku operator monitoringu miejskiego zauważył na terenie Kamiennej Góry 4, dziwnie zachowujących się młodych wolontariuszy. Kamera uwieczniła moment, gdy wyciągali oni banknoty ze skarbonek i chowali je do kieszeni. Patrol policji zatrzymał wszystkich 4 piętnastolatków i odzyskała skradzione pieniądze. Za swoje postępowanie będą odpowiadać przez Sądem Rodzinnym w Gdyni.

Do drugiego zatrzymania doszło również w Śródmieściu. Dwaj 16 – letni chłopcy, ze swojej orkiestrowej skarbonki zabrali kilkaset złotych. O ich dalszym losie zadecyduje Sąd dla nieletnich. W trakcie tegorocznej zbiórki pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, nad bezpieczeństwem wolontariuszy czuwało ponad 150 policjantów oraz 150 kamer monitoringu miejskiego.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.