fot. KMP Słupsk

Komendant Miejski Policji w Słupsku mł. insp. Andrzej Szaniawski przekazał na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otrzymaną w 2009 roku statuetkę „Temidy Magazynu Kryminalnego 997”. Zostanie ona zlicytowana, a zebrane pieniądze trafią na konto Orkiestry.

fot. KMP Słupsk
fot. KMP Słupsk

Do statuetki „Magazynu Kryminalnego 997” nominowane były osoby, które w sposób szczególny przyczyniły się do wykrycia sprawców zawiłych spraw kryminalnych. W 1999 roku autorzy programu telewizyjnego „997” zainteresowali się sprawą brutalnego zabójstwa 70-letniej mieszkanki Pustowa koło Kępic. Po ośmiu latach od tragedii słupscy policjanci przy współpracy funkcjonariuszy z Gdańska wyjaśnili sprawę i wytypowali sprawcę zbrodni. W 2009 roku Łódzki oddział Telewizji Polskiej nagrodził policjantów ze Słupska statuetką z dołączonym certyfikatem potwierdzającym jej autentyczność.

W zeszły piątek w gabinecie Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku odbyło się uroczyste przekazanie figurki „Temidy Magazynu Kryminalnego 997”. Figurkę wraz z certyfikatem osobiście wręczył Pani Dyrektor Młodzieżowego Centrum Kultury w Słupsku, a zarazem szefowej WOŚP w Słupsku Annie Maćkowiak, mł insp Andrzej Szaniawski Komendant Miejski Policji w Słupsku.

– Z ta nagrodą wiąże mnie wiele wspomnień, osobiście byłem zaangażowany w wykrycie tej sprawy jednak rozstając się z nią nie żałuje ponieważ trafia na szczytny cel. Jestem także przekonany, że licytacja „temidy” przyniesie kwotę, która w znacznym stopniu powiększy pulę słupskich ofiarodawców – powiedział komendant.

Anna Maćkowiak nie kryła zadowolenia z tegorocznego prezentu policjantów. Wyjaśniła przy tym, że funkcjonariusze ze Słupska od początku angażują się w organizację koncertu największej orkiestry świata.

-Dzięki temu, że mamy fantastycznych policjantów, kwesta uliczna pozostaje pod specjalnym nadzorem funkcjonariuszy i jest bezpiecznie. Zeszłoroczna licytacja „jednego dnia w fotelu komendanta” także w znaczny sposób zasiliła nasze konto za co serdecznie dziękujemy. Liczymy na to, że nasza licytacja zakończy się powodzeniem, a co najważniejsze skorzystają na tym chore dzieci – mówiła Anna Maćkowiak.

Aukcja rozpoczyna się od przysłowiowej złotówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.