fot. UM w Gdyni

Gdynia z wielką pompą bierze udział w XX Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Odbywają się koncerty, zabawy i licytacje, a pieniądze zbiera ponad tysiąc wolontariuszy.

fot. UM w Gdyni

Tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia tysiące wolontariuszy wyszło na ulice, by zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali. W Gdyni pieniądze zbiera 1030 osób, działających w następujących sztabach:
– Ognisko ZMCh Polska YMCA w Gdyni – 500 wolontariuszy
– Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza – 400 wolontariuszy
– In gremio – 100 wolontariuszy
– IV LO – 30 wolontariuszy.

Specjalnym wydarzeniem z okazji 20-lecia Orkiestry było wspólne zdjęcie wolontariuszy wszystkich Orkiestr, które wykonane w niedzielę o godz. 12.00 przed Centrum Gemini. Dla osoby, która była wolontariuszem w największej liczbie Orkiestr i posiada identyfikatory z nich były upominki.

Sztab WOŚP przy Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni jak co roku organizuje licytacje. Więcej szczegółów o prowadzonych licytacjach:  www.gdyniaworkiestrze.pl/Licytacje_1_128.html

W ciągu 20 finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebraliśmy w Gdyni ok. 3 480 000 zł. Gdyńskie szpitale: Miejski i Morski otrzymały z fundacji WOŚP blisko 40 różnych urządzeń; w tym usg, inhalatory, pompy strzykawkowe, pompy infuzyjne, inkubatory, respirator, lampę do fototerapii, pulsoksymetry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.