fot. energa.pl

713 600 złotych zebranych dla organizacji zajmujących się działalnością charytatywną to bilans III edycji akcji „Pomagaj z ENERGĄ”. Już po raz trzeci pracownicy spółek należących do Grupy ENERGA decydowali, do kogo trafią pieniądze i ile ich będzie.

fot. energa.pl

Akcja jest prowadzona przez Fundację ENERGA od trzech lat i obejmuje swoim zasięgiem ponad jedną czwartą Polski. Pracownicy Grupy – 12 000 osób na co dzień żyjących i pracujących na terenie kilku województw północno-środkowej Polski – są bezcennym źródłem informacji dla władz Fundacji. Na podstawie wiedzy i rekomendacji pracowników powstaje lista 100 organizacji. Następnie każdy zatrudniony w Grupie ENERGA  może z tej listy wskazać jedną placówkę, której najbardziej chciałby pomóc.

W tym roku w akcji wzięło udział ponad siedem tysięcy pracowników. Ich liczba wyznaczyła wysokość przekazywanej kwoty. Tak jak w poprzednich edycjach każdy z pracowników dysponował jednym głosem o wartości 100 złotych. Po podliczeniu głosów wiadomo było, komu i ile pieniędzy przekazać.

– Widzę, jak z każdym rokiem rośnie zaangażowanie pracowników w tę akcję. Udało nam się pozyskać ambasadorów w poszczególnych spółkach Grupy, którzy informują o akcji i namawiają do udziału w niej swoich kolegów. Warta podkreślenia jest także niezwykle przejrzysta forma dystrybucji środków, która zachęca pracowników do oddawania głosów. Mają pewność, że pomoc trafi tam, gdzie ich zdaniem jest najbardziej potrzebna – mówi Anna Gidzielska, prezes Fundacji.

Uzyskane dzięki akcji „Pomagaj z ENERGĄ” pieniądze, których całkowita kwota wyniosła 713 600 złotych, zostaną przekazane do organizacji pożytku publicznego na obszarze działania Grupy ENERGA, a także do 8 organizacji na terenie pozostałej części kraju. Pomoc otrzymają m.in. domy dziecka, hospicja, organizacje pomagające młodzieży, osobom chorym oraz niepełnosprawnym. W regionie gdańskim 16 organizacji otrzyma 80 800 zł, natomiast w regionie słupskim 6 organizacji 24 400 zł.

W trakcie dwóch ostatnich lat Fundacja obdarowała 156 organizacji pożytku publicznego łączną kwotą 1 786 400 zł. Pomoc przekazana w tym roku zwiększy tę sumę do okrągłych 2 500 000 zł, a liczba obdarowanych instytucji wzrośnie do 184.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.