fot. Szkoła Policji Słupsk

Ponad pół tysiąca słuchaczy rozpoczęło półroczne szkolenie w słupskiej Szkole Policji. To ostatni nabór przed zmianami w systemie emerytalnym służb mundurowych, które zaczną obowiązywać od stycznia przyszłego roku.

Wstępujący do służb mundurowych po 1 stycznia 2012 zostaną objęci nowym systemem emerytalnym, wg którego będą mogli odejść na emeryturę po osiągnięciu 55 roku życia oraz po 25 latach służby. 600 rekrutów to także skutek remontu ośrodka szkoleniowego policji w Legionowie.

fot. Szkoła Policji Słupsk

Młodzi policjanci przyjechali z Komend Wojewódzkich Policji w Bydgoszczy (38 osób), Gdańsku (120), Gorzowie (10), Krakowie (7), Łodzi (38), Poznaniu (51), Radomiu (77), Szczecinie (80). Największą, 179-osobową grupę skierowała na szkolenie Komenda Stołeczna.

W murach Szkoły Policji słuchacze przebywać będą do 15 maja. W trakcie 124 dni szkoleniowych czeka ich 968 godzin zajęć. Przed słuchaczami jest teraz okres intensywnej nauki, w trakcie której zdobywać będą niezbędną wiedzę i umiejętności do pełnienia służby prewencyjnej w komórkach patrolowo-interwencyjnych lub w Oddziałach Prewencji Policji. Pod koniec nauki odbędą także – w ramach praktyk – pierwsze służby pod okiem starszych kolegów.

Całe szkolenie zakończone zostanie egzaminem, uzyskanie oceny pozytywnej będzie dla słuchaczy początkiem prawdziwej służby w Policji. Po zakończeniu nauki w słupskiej Szkole Policji młodzi policjanci trafią na 49 dni do Oddziałów Prewencji a dopiero stamtąd powrócą już na stałe do swoich jednostek macierzystych.

fot. Szkoła Policji Słupsk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.