Słuchacze słupskiej Szkoły Policji uczą się służby w praktyce

04 lipca 2018r. | Drukuj

Pierwsze, prawie samodzielne służby, pełnią na ulicach miast Pomorza i w nadmorskich kurortach słuchacze Szkoły Policji w Słupsku. Młodzi policjanci, wspólnie ze starszymi kolegami z jednostek terenowych w praktyce sprawdzają teraz zdobytą wiedzę i umiejętności. Dzięki praktykom poszczególne jednostki mogą wystawić do służby prewencyjnej większą liczbę patroli.

fot. http://slupsk.szkolapolicji.gov.pl

Praktyki młodych policjantów odbywają się pod koniec szkolenia zawodowego podstawowego, które przejść musi obowiązkowo każdy policjant rozpoczynający służbę. Słuchacze dysponują już wtedy niezbędną wiedzą teoretyczną i umiejętnościami, które można zweryfikować podczas normalnej służby. Zajęcia praktyczne to pełnienie służby w patrolach pieszych. Dowódcą każdego z takich patroli jest policjant z jednostki terenowej, który zna specyfikę terenu i w odpowiedni sposób potrafi ukierunkować działania młodych funkcjonariuszy.

Głównym zadaniem patroli jest reagowanie na wykroczenia najbardziej uciążliwe dla mieszkańców, takich jak na przykład spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, zakłócanie porządku publicznego, nieprawidłowe parkowanie czy żebractwo.
Dzięki wspólnym patrolom Komisariaty Policji mogą wysłać w teren więcej patroli – widok większej liczby policjantów jest także pozytywnie odbierany przez mieszkańców. Zawód policjanta to zawód specyficzny. Teoria jest ważna, ale dopiero praktyka w terenie daje słuchaczom możliwość nauki czynności, które będą podejmować na co dzień, po powrocie do swojej jednostki macierzystej.

fot. http://slupsk.szkolapolicji.gov.pl

Słuchacze Szkoły Policji, pełnią również służbę w pociągach, w trakcie dojazdu na służby. Praktyki w miastach i nadmorskich kurortach dają możliwość udziału w szerokim spektrum działań podejmowanych przez policjantów prewencji. Również w czasie powrotu po służbie słuchacze są gotowi do działania. W trakcie powrotu z e służb w Międzurzeczu zabezpieczali miejsce wypadku drogowego na drodze nr 21 w miejscowości Objezierze. Wszystko zgodnie z hasłem „Pomagamy i chronimy”.

Po zakończeniu praktyk w terenie przed młodymi policjantami jeszcze egzamin końcowy, a następnie już w pełni samodzielna służba w jednostkach macierzystych.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze