fot. gk

Po 25 latach budowy Szpital Wojewódzki w Słupsku rozpoczął przeprowadzkę do nowego obiektu. Największe w historii szpitala przedsięwzięcie logistyczne było przygotowywane od kilku miesięcy.

fot. gk

Pierwsi pacjenci zaczęli opuszczać stare szpitalne budynki w piątek rano. Na pierwszy front poszli lekarze, pielęgniarki i pacjenci chirurgii onkologicznej i naczyniowej. – Nigdy nie przypuszczałbym, że na nowy szpital trzeba będzie czekać tak długo. Ale warto było, bo warunki tu są świetne – mówi  Zoran Stoicev, ordynator oddziałów chirurgicznych.  – Przeprowadzka dwóch pierwszych oddziałów przebiegła bez najmniejszych problemów – dodaje ordynator.

fot. gk

Największe szpitalne odziały przeprowadzą się do nowych budynków w czasie długiego weekendu. Pracownicy przyznają, że najbliższe godziny to walka z czasem. Dwa stare szpitale mają w całości przenieść się do nowych obiektów do końca listopada. Oficjalnie nowy słupski szpital rozpocznie pracę w poniedziałek, kiedy w obiekcie uruchomiony zostanie  oddział ratunkowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.