fot. sxc.hu

II Sopockie Targi Seniora  odbędą się w sobotę 5 listopada w godz. 10.00 – 17.00 w Hali 100–lecia Sopotu. Warto odwiedzić Targi aby dowiedzieć się jak poprawić jakość życia seniorów, jak zapewnić sobie i swoim bliskim dobrą pogodną starość.

To wydarzenie dedykowane seniorom ale zapraszamy wszystkich niezależnie od wieku – mówi Anna Jarosz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie, organizator sopockich Targów. Każdy z nas ma w swoim otoczeniu osoby starsze – dziadków czy rodziców.

fot. sxc.hu

Na profesjonalnych stoiskach wystawienniczych szeroką ofertę produktów i usług przyjaznych seniorom zaprezentuje ponad 50 wystawców, będą to zarówno firmy jak i organizacje działające na rzecz seniorów.

Na Targach pojawią się oferty dla osób mniej sprawnych ruchowo, np. sprzęty rehabilitacyjne, artykuły ułatwiające samoobsługę w kuchni czy w łazience ale również propozycje zajęć aktywizujących np. kursy językowe, komputerowe, gimnastyka, wycieczki, wczasy zdrowotne.

Podczas warsztatów będzie można nauczyć się zasad zdrowego odżywiania, wziąć udział w zajęciach plastycznych, m.in. własnoręcznie wykonać kartkę świąteczną a także nauczyć się układania kwiatów i stroików oraz dziergania ręcznego. Osoby odwiedzające Targi będą mogły skorzystać z porad m.in. lekarza geriatry, dietetyka, pielęgnacyjnych, wizażystki czy brafiterki, która pomoże dobrać i dopasować biustonosz, tak aby nie tylko ładnie wyglądać ale przede wszystkim odciążyć kręgosłup. Będzie można również skorzystać z bezpłatnych badań m.in. wzroku, słuchu i pamięci, zmierzyć ciśnienie i poziom cukru. Eksperci będą udzielali porad i informacji w zakresie przyznawania świadczeń emerytalno-rentowych, dofinansowania dla osób niepełnosprawnych, możliwości skorzystania z usług opiekuńczych oraz innych form wsparcia dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Ciekawie zapowiada się program na scenie. Gości przywita znana aktorka Krystyna Łubieńska listem Jana Pawła II skierowanym do osób starszych. Na „dzień dobry” zaprosimy wszystkich do wspólnej gimnastyki. Na scenie odbędą się również liczne prezentacje i pokazy: tańca, ćwiczeń usprawniających i oddechowych, prezentacje sprzętów i urządzeń pomocnych w codziennym życiu, pokaz udzielania pierwszej pomocy, Kulinarne Show. Policja zaprezentuje jak osoby starsze mogą uchronić się przed różnymi zagrożeniami a piosenki o miłości zaśpiewa Małgorzata Szczepańska – Stankiewicz, finalistka X factor, nauczycielka, która „śpiewająco” spełnia swoje marzenia.

Temat przewodni tegorocznych Sopockich Targów Seniora to dialog między pokoleniami. Co dla młodych ludzi oznacza starość, czy senior to staruszek, który się na niczym nie zna? A co o młodzieży sądzą seniorzy? Czy mogą się od siebie nawzajem czegoś nauczyć? O tym będziemy rozmawiać z młodzieżą i osobami starszymi podczas debaty, która jest jednym z elementów Targów – dodaje Anna Jarosz.

Wśród osób odwiedzających Targi zostanie przeprowadzony plebiscyt na najlepszą ofertę (produkt, usługę) dla seniorów. Zwycięzcy otrzymają dyplomy „Przyjazny seniorom” a wśród osób głosujących wylosowane zostaną upominki.

Więcej informacji na stronie www.targiseniora.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.