fot. sxc.hu

20 oryginalnych fotografii barwnych zobaczymy na nowej jubileuszowej wystawie w słupskim Spichlerzu Richtera. Autorem prac o tematyce muzycznej jest Ryszard Nowakowski.

fot. sxc.hu

Wyalienowani muzycy w fotografii Nowakowskiego (SAS-a) pochodzą z kadrowania różnych koncertów okiem fotoreportera. Autor fotografii często bardziej jest zainteresowany instrumentem muzycznym, klasycznym, rockowym lub innym, albo światłem scenograficznym, lub emocjami muzyka, niż samym grającym w ujęciu „od stóp do głów”. Zdjęcia powstały na przełomie lat 2010 – 2011, a wiele z nich przedstawia muzyków znany z Ósmego Jesiennego Przeciągu Gitarowego.

Od kilku lat Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku kolekcjonuje fotografie Ryszarda Nowakowskiego. Fotoreporter zawodowo współpracuje z różnymi mediami – aktualnie z „Kurierem Słupskim” i Agencją Prasową FORUM.

Wernisaż wystawy pt. „Słupska fotografia muzyczna. Jubileusz 10-lecia” odbędzie się 27 października o godz. 12:00. Komisarzem jest historyk sztuki Lucjan Hanak. Ekspozycję będzie można oglądać codziennie w Herbaciarni w Spichlerzu do 20 listopada od godz. 10.30 do 20.00. Wstęp jest bezpłatny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.